Warsztaty,
ćwiczenia, animacje

Warsztaty, ćwiczenia, animacje

Kreatywność

1.  Malowania muraluMural to coraz popularniejsza forma sztuki ulicznej.
Stwórz pomysł, co chcesz przekazać i za pomocą farb w sprayu namaluj swój obraz.

2.  Warcaby drużynowe Warcaby to łatwa do nauczenia się gra planszowa, w którą mogą grać dorośli i dzieci.Pokaż jak pracują twoje szare komórki, jak potrafisz być tolerancyjny do swoich kolegów, jak potrafisz zmotywować ich do działania.

3.  Młynekwarcaby drużynowe – Wyjątkowy trening koncentracji, przewidywania i logicznego myślenia. Zostań strategiem planując po kilka ruchów do przodu, blokując lub usuwając pionki przeciwnika. Warcaby i Młynek to gry, które uczą podstaw taktyki.Różnorodne warianty sprawiają, że niezmiennie bawią graczy w każdym wieku.

4.  Kółko i krzyżyk drużynowy – doskonałe urozmaicenie wolnego czasu spędzanego zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Przekonasz się jak gra może być wyczerpująca fizyczne i umysłowo.

5.  Tangram – to klasyczna chińska łamigłówka, która została wymyślona przez tybetańskich mnichów około 3000 lat temu. To praca odtwórcza, znakomity trening zapamiętywania i jeszcze lepszy trening dlapracy zespołowej, kreatywna zabawa bardzo rozwijająca.

6.  Słomki animatora – Sprawdź swoje umiejętności pracy w zespole rozwijając cechy kreatywności i wizjonerstwa.Ze swoją drużyną zbuduj obiekt zkonstrukcyjnych klocków w postaci kolorowych słomek, które łączy się za pomocą specjalnych krzyżykowych łączników. Rozwiń swoją wyobraźnię i współdziałanie w grupie dla osiągnięcia wspólnego celu.

7.  Ringo – Obecnie ringo jest grą sportową o bogatej technice i taktyce.Zabawa zręcznościowa w której uczestnicy zdobywają punkty dla swojej drużyny rzucając gumowym ringo.

8.  Mistrzowie z klasąGra w miasta i państwa – Zagraj w legendarną grę, od pokoleń umilającą spędzanie czasu wolnego. Gra sprawdzająca wiedzę Twoją i Twojego zespołu. Rywalizuj z grupami aż do wyłonienia mistrzowskiego zespołu – Mistrzowie z Klasą.

Gry terenowe

Gry terenowe – rodzaj gier rozgrywanych najczęściej w czasie rzeczywistym, do których wykorzystuje się teren, jego topografię oraz inne właściwości. Istnieje wiele rodzajów gier terenowych – zręcznościowe, siłowe, taktyczne, fabularne i RPG. Podstawową umiejętnością wymaganą od gracza jest dobra orientacja w terenie, umiejętność czytania mapy lub wykorzystania urządzeń GPS, kompasu, lamp UV, wykrywaczy metalu.

Do Waszej dyspozycji jest niezbędny sprzęt: odbiorniki GPS, wykrywacz metalu, MP3, lampy UV oraz busola, po drodze zdobędziesz także wiele innych artefaktów. Każdy z nich będzie niezbędny do poskładania w całość wszystkich wskazówek i rozwiązania głównej zagadki. W grze liczy się inteligencja, spostrzegawczość, wiedza, szybkość i pomysłowość.

1.  Poszukiwacze skarbów – to wyprawa zespołu w teren z wykrywaczem metali i szukanie ukrytych w ziemi skarbów. Gra podzielona na etapy z zagadkami do rozwiązania.
Przy pomocy kompasu i nakreślonej mapy dotrzesz do upragnionego celu miejsca w którym ukryty jest Skarb. Wersje nocne i dzienne.

2.  Gra na wagę złota – Uczestnicy dzielą się na drużyny i stają się poszukiwaczami złota. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt udacie się na poletko złotodajne. W zależności od chęci nocne lub dzienne płukanie” złota” W nocnej opcji poszukujemy bursztynu z latarkami i lampami UV. Każdy zabiera znalezione złoto ze sobą, pomnażając swój kapitał ulokowany w złotym kruszcu.

3.  Skarby ukryte w ziemi: Szukanie skarbu może polegać na odszukiwaniu ukrytych miejsc lub przedmiotów na podstawie otrzymanych wcześniej informacji.Dobierzemy się w drużyny, przed nami będzie ciekawe zadanie. Najważniejsza będzie zaszyfrowana mapa, której brakujące informacje znajdziecie po drodze. Do przejścia gry dostaniecie wykrywacz metalu, GPS, latarkę UV, a jeszcze więcej sprzętuznajdziecie po drodze. Podczas trasy zmierzycie się z zagadkami logicznymi z czasem i przeciwnikiem, odczytywać będziecie informacje zapisane atramentem sympatycznym, by nakońcu znaleźć skrzyneczkę pełną skarbu.

4.  Rozminowanie przedpola walki – miejsca rywalizacji. Uczestnicy wyposażeni w wykrywacze metali rozminowują teren. Każda z min kryje w sobie zagadkę do rozwiązania lub kosztowności.
Po rozminowaniu terenu grupy udają się świętować zakończenie misji.

5.  Miejska gra terenowa – Gry terenowe stanowią doskonałą formę spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Polegają one na docieraniu do kolejnych punktów, w których organizatorzy przygotowali zagadki lub zadania. Po prawidłowym ich rozwiązaniu uczestnicy zdobywają punkty i mogą udać się do następnych baz. Po ukończeniu rozgrywek przyznawane są nagrody. Połączenie edukacji historycznej z aktywną grą terenową – praca z mapą i kompasem

6.  Ćwiczenia i warsztaty z alkogoglami. – Zajęcia między innymi mają za zadanie pokazać negatywne skutki picia alkoholu i używania narkotyków. Gra jest w formie rywalizacji zespołowej. Doskonała gra edukacyjna.

7.  Nocny patrol – to wyprawa pod osłoną nocy w tereny leśne. Zmęczony i szczęśliwy rozpalisz ognisko upieczesz kiełbaski, zatańczysz i zaśpiewasz ze szczęścia że dotarłeś do celu.
Trochę adrenaliny się przyda.

8.  Pole minowe – Zadaniem grupy jest przedostać się w najszerszym składzie z zamkniętymi oczami lub przy użyciu alkogogli. Wspaniała gra edukacyjna o tematyce jak zapobiegać spożywaniu alkoholu i używaniu narkotyków.Pomaga budować relacje w zespole.

INTEGRACJA

1.  Nasze pióro – Rysowanie zespołowe mazakiem na uwięzi. Naucz się pracy zespołowej i przekonaj się żezespół może więcej.

2.  Rynną do celu – uczestnicy ustawieni w szeregu, stykają się swoimi rynienkami, każdy trzyma w poziomie.Piłeczka przetacza się z rynienki do rynienki, tak aby na końcu wpaść do wiaderka. Wymagana jest spostrzegawczość, zwinność, pomysłowość i umiejętność pracy w zespole.

3.  BUMPER BALLTurniej piłki nożnejw kulach! Będziecie otoczeni powietrzną kulą, wystawać wam będą tylko nogi, strzelenie gola będzie nie lada wyzwaniem. Możliwe będą także inne scenariusze zabaw w kulach.

4.  Wieczór na kręgielni – Dla początkujących nauka gry w kręgle a później zawody drużynowe o puchar Wielkiego Mistrza.

5.  Misja ratownicza 112 – Inscenizujemy mały wypadek i młodzież w grupach udziela pierwszej pomocy poznając podstawowe zasady jej udzielania.

9.  Warsztaty decoupage – Poznaj historię zdobienia metodą decoupage.Dowiedz się, jakie materiały i narzędzia są wykorzystywane w tej technice. Samodzielnie przygotuj wzory i stwórz swój własny lampion.

10.  Gry planszowe – Wypróbuj różnego rodzaju gier planszowych i znajdź swoją ulubioną.Rozegraj kilka partii wykazując się logicznym myśleniem i sprytem.Baw się doskonale razem ze swoimi przyjaciółmi.

11.  Młodzi architekci – układanie modeli wieży lub innej dowolnej przestrzeni architektonicznej za pomocą metalowego pręta. Rozwijaj swoją kreatywność i pomagaj innym podczas tworzenia bryły budowli.

12.  Duże Puzzle – wykaż się pomysłowością, cierpliwością i tolerancją pracy w zespole. Masz do dyspozycji 100 elementów,ułóż je w jak najkrótszym czasie ze swoją drużyną.

13.  Miseczki i piłeczki – koszykówka piłeczką do tenisa stołowego lub tenisa ziemnego. Zdobądź umiejętności koncentracji, oraz współdziałania w zespole.

14.  Chusta animacyjna – rywalizujemy operując chustą animatora. Gromadź punkty z zespołem i przechodź do następnego punktu rywalizacji.Naucz się pracy w zespole , tolerancji i umiejętności kierowania. To doskonałe ćwiczenie integrujące w formie rywalizacji zespołowej.

15.  Jenga – gra zręcznościowa.Wykaż się pomysłowością i spokojem oraz tolerancją na pomysły kolegów z zespołu. Nauczysz się być cierpliwym i spostrzegawczym.

16.  Neon party – impreza, w której królują neonowe dodatki do stylizacji i nie tylko

17.  Trening piłkarski – strzelanie goli do małej bramki dużą lub małą piłką

18.  Wyścigi par – ze związanymi nogami lub rękoma.Wyścig na nartach wieloosobowych

19.  Nauka chodzenia na szczudłach – sztafeta w grupach

20.  Bieg z jajkiem na łyżeczce – sztafeta w grupach.

21.  Przenoszenie piłki na kijach – systematyczne ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność spostrzegania, lateralizację – sztafeta w grupach.

22.  Trafianie woreczkiem do wyznaczonych miejsc – sztafeta w grupach

23.  Wyścig wieloosobowy – z dmuchanym balonem – pociąg z balonem

24.  Bezpieczni na drodze – krótki instruktaż z przepisów ruchu drogowego – zawody w grupach

25.  Dyskotekaz DJ – może być w duchu historycznym lub inna dowolna. Uczestnicy sami określają formę zabawy i przygotowują stroje, lub wg sugestii animatora.

Zielone Szkoły

Zapraszamy nauczycieli do współpracy

Organizujemy wycieczki naukowe, edukacyjne, integracyjne, współpracujemy z przewodnikami oraz rezerwujemy bilety wstępów.